8 четения

Хандбал- жени, купа „България”: Маги Христова най-резултатна за победа на етърки

ХК „Поморие“ – „Етър- 64“ 22:31 (10:11)

Победа с девет гола разлика класира хандбалистките на „Етър-64” на четвъртфиналите в турнира за купата на България. Гостуването на ХК „Поморие” не започна по най-добрия начин за великотърновки. „Виолетовите“ трудно се справяха с активната защита на окрилените домакини, които на три пъти повеждаха в резултата с по три гола разлика в своя полза. Постепенно етърки наложиха своя стил на игра и в 25-ата минута стигнаха до 8:8, а почивката дойде при 10:11 в тяхна полза.

През втората част „виолетовите” бяха по-добрият отбор, а вратарката Деси Николова отново пази много силно. Гостенките нанизаха 6 гола срещу само един на поморийки и в 36-ата минута вече водеха с 11:17. До края на мача те направиха нови две резултатни серии и краят дойде при 22:31.

Най-резултатна бе Маги Христова с 9 попадения, следвана от Деница Иванова и Мария Йорданова с по пет.

Така отборът на „Етър-64” се класира за финалната четворка, насрочена за 9-10 февруари догодина. На полуфинала великотърновки ще срещнат ХК „Свиленград”. В другия полуфинал ще се изправят „Бъки” и „Ники спорт”, победили съответно ХК „Шумен-98” и „Спартак” (Плевен).

„Етър-64”: Десислава Николова, Маги Христова 9, Деница Иванова 5, Соня Богданова 3, Ангелина Симеонова 2, Мария Йорданова 5, Данислава Петрова 3 (Петя Кръстева 4).