Младите етърци спряха полета на разградските „орлета“

„Етър ВТ” – „Лудогорец” 1:1 и 1:1

Равенства 1:1 записаха отборите на „Етър ВТ” в елитните U15 и U17 групи срещу връстниците си от „Лудогорец” (Разград).

Мачовете се играха на стадион „Христо Ботев” в Дебелец, като и в двата мача „виолетовите“ повеждаха в резултата.

При 15-годишните Калоян Ненчев откри за домакините през първата част, а след почивката Петко Петков изравни. Възпитаниците на Стефан Ангелов определено могат да съжаляват за пропуснатата победа, защото имаха превес, но неточни удари спасиха съперника от повече попадения. За „Етър” U15 това е трето поредно равенство и общо шесто в първенството. „Виолетовите“ взеха точки у дома още от ЦСКА, „Левски” и „Ботев” (Пловдив). Тимът заема 11-о място с 15 точки, а в следващия кръг на 2 декември от 11 ч. гостува на „Берое”.

При 17-годишните и двата гола паднаха през първото полувреме. Кристиян Иванов изведе етърци напред, но малко след това „Лудогорец” изравни чрез Стефан Статев. Великотърновските момчета са 14-и в класирането с 6 точки, следващата неделя също гостуват на „Берое” от 14 ч.