7 четения

Пестелива победа изведе дебелчани на върха в класирането

„Ботев – Дебелец“ – „Вихър“ 2:0

Отборът на „Ботев – Дебелец“ излезе начело в класирането кръг преди края на есенния дял от първенството. В събота тимът се справи с 2:0 с последния в подреждането „Вихър“ (Добри дял) и спечелените три точки и почивката на досегашния челник „Янтра – Драганово“ му отредиха първото място. Като цяло мачът се игра на една врата, но или нападателите на „Ботев“ биеха неточно, или вратарят на гостите Бисер Николов спасяваше. Още в началото стражът парира опасни изстрели на Койчев и Стайков, но в 22-рата минута капитулира. Тогава Николай Стайков центрира към задна греда, където Тихомир Киров с глава засече топката за 1:0. След още седем минути Георги Георгиев вдигна топката на Николай Койчев, който с глава отбеляза за 2:0. До края мачът продължи да е под диктовката на домакините, а добридялци стигнаха до вратата им чак след час игра.