4 четения

На „Тича“ един гол реши оспорвания мач при минус 10 градуса

„Черно море“ – „Етър ВТ“ 1:0

Загуба с 1:0 претърпя отборът на „Етър ВТ“ при гостуването на „Черно море“ на стадион „Тича” във Варна. Единствения гол в мача реализира националът Радослав Василев само минута, след като се появи в игра. Срещата се игра при много ниски температури пред по-малко от 100 зрители. Гостите бяха с доста осакатен състав, като към отсъстващите Почански, Василев и Мане се включи и Руменов, заболял непосредствено преди двубоя.

В 12-ата минута Жоржиньо от тима на варненци стреля с глава, но топката срещна тялото на бранител и излезе в корнер. В 25-ата Н`Донгала отправи опасен далечен удар, който се отби от напречната греда. Само две минути по-късно отново той се опита да изненада вратаря на гостите, но Иванов улови. В добавеното продължение на първата част се получи разбъркване в наказателното поле на „Етър ВТ“, но нито един от играчите на варненци не успя да стреля към вратата. За „виолетовите“ в 36-ата минута Крум Стоянов проби отляво и намери Младенов, който реши да овладява преди да стреля и топката срещна тяло на хвърлили се бранител на варненци. След нов рейд на Крум Стоянов съфамилникът му Иван Стоянов стреля над вратата на домакините.

И през втората положенията пред двете врати не бяха много. В 55-ата минута Н`Донгала стреля отляво, но топката мина над вратата. В отговор Иван Петков получи топката на чиста позиция, но вместо да бие, свали в движение топката към Боджадж, който не можа да реагира отблизо и Китанов улови. В 63-тата минута Радослав Василев откри резултата. Нападателят засече отблизо хубаво центриране на Минчев отляво и отбеляза за 1:0. В 73-тата минута Жоржиньо се озова на стрелкова позиция и нанесе удар от движение, но топката се отби в страничната греда.

Етърци потърсиха изравняване и след корнер от много добра позиция Артюнин не може да улучи топката. В последните минути на два пъти Христо Иванов се намеси решаващо, а в добавеното време Боджадж стреля от въздуха, но вратарят на „моряците“ Китанов успя да улови.

С трите точки варненци се изравниха с „виолетовите“, но ги изместиха от шестото място, заради по-добри показатели в преките двубои.

„Етър ВТ“: Хр. Иванов, Скерлев, Гълъбов, Артюнин, Кр. Стоянов, Сърмов, Н. Колев, Ив. Стоянов, Младенов (78 Батрович), Боджадж, Петков (67 Ивайлов).