6 четения

„Железничарите“ не успяха да се противопоставят на монтанци на „Огоста“

ПФК „Монтана“ – „Локомотив“ 4:1

Горнооряховският „Локомотив” и ПФК „Монтана” откриха пролетния дял на първенството във Втора лига. На стадион „Огоста” „железничарите“ отстъпиха с 1:4 на един от лидерите в първенството. В първия мач помежду им, с който стартира тазгодишният шампионат, двата отбора завършиха 1:1 в Горна Оряховица.

Преди този двубой домакините се намираха на трето място в класирането в серия от три поредни победи, докато горнооряховчани бяха на 11-ата позиция. В петък футболистите на Ферарио Спасов доминираха на терена. Сергей Георгиев откри в 12-ата минута с изстрел в долния ляв ъгъл за 1:0. До почивката последваха два пропуска на домакините чрез Борислав Дамянов и Иван Михов, а за „железничарите” можеше да се разпише Красен Трифонов. С подновяването на играта след почивката футболистите на „Монтана” удвоиха преднината си. Точен с глава при центриране от корнер беше бившият футболист на „Локомотив” Стефан Цонков. Горнооряховчани опитаха да се върнат в мача и в 71-вата минута Красен Трифонов намали от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Георги Колев. Само две минути по-късно обаче Атанас Илиев отново направи преднината на домакините комфортна, а в самия край на мача Николай Цветков оформи крайното 4:1 за монтанчани, стреляйки с глава след ъглов удар.

„Локомотив”: Евгени Александров, Тихомир Трифонов, Симеон Иванов, Йордан Петев, Мартин Николов, Ивайло Тодоров, Димитър Калчев, Красен Трифонов, Илия Карапетров, Мартин Димитров, Димитър Юруков