4 четения

Национални групи до 15 и 17 години: „Виолетовите“ не се дадоха на беройци в Стара Загора

Нови две престижни равенства записаха отборите на „Етър ВТ“ в националните групи до 15 и до 17 години и приключиха успешно полусезона.

Детският тим на великотърновския клуб продължава да спира победния ход на лидерите в класирането, като завърши 0:0 при гостуването си на „Берое” в Стара Загора. Любопитното е, че това е петото равенство на „виолетовите” и четвърто поредно в последните им 7 мача, като имат още и по една победа и загуба.

Преди тома „виолетовите“ направиха ремита 1:1 с ЦСКА, „Левски”, „Национал” (София) и „Лудогорец”. В Града на липите домакините имаха повече възможности, като два пъти нацелиха гредите, но пореден отличен мач за възпитаниците на треньора Стефан Ангелов изигра вратарят Никос Рашков.

Това бе последният мач за годината на „болярите”, които заеха 12-ото място в есенното класиране с 16 точки, а шампионатът се подновява на 2 март с гостуване на пряк конкурент в таблицата – „Славия”.

При 17-годишните „Берое“ и „Етър ВТ“ приключиха при същия резултат в последен мач за годината. Гостите излязоха напред в резултата през второто полувреме, но Христо Пенев изравни малко след това след точно изпълнена дузпа. Така етърци събраха 7 точки и са 17-и в класирането.

„Добро представяне на отборите ни, въпреки че съставите ни бяха осакатени сериозно – седем момчета преминаха в „Берое“ и „Лудогорец“, коментира директорът на школата Никола Велков.