6 четения

16-годишните баскетболисти на „Етър-49“ с четири победи в четири мача

Четири победи записаха момчетата до 16 години на БК „Етър-49“ в първите четири кръга от първенството на регион „Мизия“. Стартът бе преди седмица в зала „Никола Петров“ в Горна Оряховица, където възпитаниците на Станислав Балъков отнесоха връстниците си от БК „Спартак“ (Плевен) с 58:31 и домакините от „Локомотив“ със 72:50. Във втория си мач горнооряховските баскетболисти победиха с лекота „Шампион“ (Плевен) със 72:21. Следващият турнир бе тази неделя в залата по баскетбол на СК „Ивайло“. На своя земя етърци постигнаха нови два успеха. Този срещу плевенския „Спартак“ бе доста инфарктен 76:75. „Виолетовите“ сами усложниха задачата си, след като на почивката водеха с 20 точки, а пет минути преди края авансът им бе 9 т. Срещу „Шампион“ успехът бе повече от лесен 93:23. Локомотивци също се представиха добре, като биха „Спартак“ със 71:65 и „Шампион“ с 54:39.