7 четения

Футболисти и хандбалисти ръка за ръка в подкрепа на горнооряховски спортен талант

Най-добрите хандбалисти и футболисти от Горна Оряховица изиграха демонстративен мач в подкрепа на 18-годишния Ивелин Дачев. Двата клуба обединиха усилия и сътвориха спортен празник, в който футболисти играха нелош хандбал, а хандбалисти биха на футбол. За пълната докрай зала „Никола Петров” имаше и още атракции като танците на балет „Грация”, спортни игри и томбола с награди. Младият талант на хандбалния „Локомотив” Ивелин Дачев скъса кръстни връзки и менискус по време на мача с „Левски” и се нуждае от операция и възстановяване. Сумата, необходима за лечението, затруднява семейството на младежа и хандбалният клуб поде кампания, за да му помогне. Талисманът на клуба – Катеричока, в който се превъплъщава Георги Симеонов, посвети своята традиционна благотворителна кампания в ролята на Дядо Коледа на Иво. Към усилията на хандбалния клуб да подкрепи своя играч се присъедини и футболният „Локомотив”. Двубоят между хандбалисти и футболисти бе в две полувремена по 20 минути. Първото се игра футбол, а второто хандбал. Футболистите на „Локо” дойдоха на срещата с подготвено дарение за Ивелин, връчено му от капитана Красен Трифонов.

Във футболната част, въпреки че се защитаваха повече, хандбалистите имаха късмет да победят с 2:1. В последвалото хандбално полувреме всички се отдадоха на шоуто и ефектните отигравания и в крайна сметка, най-вече заради атрактивните намеси на вратаря на хандбалистите срещата завърши при равенство. Колебаейки се дали да бият дузпи до определяне на победител, двата отбора решиха, че това е справедливият резултат и истинският победител трябва да е Ивелин. Младежът също влезе в игра, за да изпълни 7-метров наказателен удар, под бурните аплодисменти на публиката.