34 четения

Гол на Тихомир Кънев и страхотна игра на Евгени Александров донесоха успешен финал на полусезона на „железничарите“

„Локомотив“ – „Лудогорец 2“ 1:0

Горнооряховският „Локомотив” завърши 2018 година с победа, вземайки трите точки от домакинството си на дублиращия отбор на „Лудогорец”. Тихомир Кънев донесе успеха с 1:0 с гол в 30-ата минута на последния мач от кръга във Втора лига. Вратарят Евгени Александров обаче спаси няколко чисти положения и също има огромна заслуга за успеха. В първите пет минути двубоят беше напрегнат и за двата отбора. Иван Пенев пръв стреля с глава, но в аут. Брандао можеше да отбележи в 4-тата минута, като получи пас от Денислав Александров, но топката мина над вратата. Последва спасяване на Евгени Александров на удар на Брандао. След половин час игра Тихомир Трифонов открадна топка от играч в зелено, напредна и пусна пас на Сандов. Той със залъгващо движение подаде към свободния Кънев, който с прецизен удар не остави никакви шансове на Симеонов за 1:0. Отново Кънев можеше да вкара, но ударът му беше прекалено слаб и вратарят на гостите спаси. В 44-тата минута топката като по чудо не влезе във вратата на домакините след неразбирателство в отбраната им. През втората част Евгени Александров спаси най-чистите положения в мача – удари на Дост и Денислав Александров. В 71-вата минута Янков излезе сам срещу в него, но топката премина встрани от вратата. Малко по-късно отново Александров се намеси точно при шут на Янков. В края на мача Климентов стреля с глава, но над напречната греда на „железничарите“.

Трите точки издърпаха „Локомотив” до 9-ото място във временното класиране – на равно отстояние от четвъртото място, където е ЦСКА 1948, и от предпоследното, където е „Кариана”.

Веднага след този мач футболистите бяха разпуснати за почивка. Новият старши треньор Красимир Мечев е обявил първата тренировка за новата година на 8 януари. Дотогава трябва да има яснота по селекцията. Очакват се поне 4-5 нови футболисти, които да вдигнат нивото за пролетния полусезон.

„Локомотив”: Александров, Сандов, Пенев, Т. Трифонов, Калчев (46 Карапетров), С. Иванов, Николов, Димитров (46 К. Трифонов), Тодоров, Кънев (к), Юруков (75 Петев) Резерви: Симеонов, Петев, Иванов, Бакърджиев, Карапетров, К. Трифонов, Колев.