3 четения

Антъни Иванов с нов национален рекорд, осми е в света на 200 метра бътерфлай

Най-добрият български плувец в момента Антъни Иванов завърши на осмо място във финала на 200 метра бътерфлай на Световното първенство по плувни спортове на малък 25-метров басейн, което се провежда в китайския град Гуанджоу. Великотърновецът финишира осми с резултат от 1:52.40 минути. Така той записа поредния си значим успех за българското плуване. Часове по-рано талантът от старата столица влезе във финал с шесто време от подборните серии – 1:51,81 минути, което е нов национален рекорд.

Още един великотърновски плувец стартира през първия ден на Световното първенство в Гуанджоу. Любомир Епитропов завърши тридесет и седми на 100 метра бруст с 59,92 секунди. Участието на двама състезатели от старата столица на най-големия плувен форум в света за мъже е нова страница в историята на този спорт в старата столица.