Спорт

Първа професионална лига, ХХ кръг: „Виолетовите“ приключиха годината с победа, зимуват седми

„Етър ВТ“ – „Септември“ 2:0

Отборът на „Етър ВТ“ записа чиста победа с 2:0 в последния си за годината мач. На терена на стадион „Ивайло“ възпитаниците на Красимир Балъков заслужиха трите точки с всеотдайна игра и ще зимуват на седмо място в класирането на Първа лига. Отборът събра актив от 30 точки и е само на една след шестия „Черно море“ (Варна).

Етърци поведоха преди почивката с 1:0 с изключително красив гол на Велко Батрович. В 28-мата минута нападателят напредна отляво, елиминира съпротивата на Георги Стоичков, навлезе в наказателното поле и със страхотен фалцов удар по диагонала изпрати топката в обратния ъгъл на вратаря Янко Георгиев за 1:0. Първата по-сериозна ситуация в мача бе в 10-ата минута, в която след центриране от ъглов удар се наложи на Гълъбов да чисти пред голлинията. Последва бърза контра на „виолетовите“, но опитът на Колев да изведе Боджадж не се получи, тъй като вратарят на „Септември“ пресече паса. В 19-ата минута Венци Василев стреля над вратата на столичани, а в 20-ата Боджадж опита късмета си, но Георгиев спаси. След попадението на Батрович последва период на относително равновесие на терена, а съперниците си размениха по една опасност. Първо, след разбъркване Венци Василев шутира над вратата на „Септември“, а след грешка на Боджадж Крис Гади напредна и пробва Христо Иванов, който внимаваше и не допусна топката зад гърба си.

Втората част тръгна с териториално игрово предимство на „виолетовите“, които притиснаха съперника в половината му, но заради липса на точност в завършващото подаване не стигнаха до голов удар. В 65-ата минута Георги Русев от „Септември“ проби по фланга и намери на границата на наказателното поле резервата Иван Тилев, който би над вратата, пазена от Христо Иванов. В отговор Аласана Мане стреля от пряк свободен удар. Топката рикошира от стената и попадна в Дани Младенов, който се завъртя и стеля, но край целта. Така дойде 76-ата минута, в която Боджадж задържа топката в централния кръг на терена, напредна и изведе Аласана Мане в коридор. Халфът повлече централните бранители на гостите, след което пусна пас вляво към Крум Стоянов и бранителят завърши акцията с техничен удар край Янко Георгиев за 2:0. Малко по-късно Георги Стоичков отправи силен удар встрани от вратата на етърци, а за финал на интересните моменти Крум Стоянов отляво можеше да отбележи трети гол, но Янко Георгиев парира изстрела му.

„Етър ВТ“: Хр. Иванов; В. Василев, Скерлев, Гълъбов, К. Стоянов, Н. Колев, Мане; Младенов, Руменов (86 Ивайлов), Батрович (74 Д. Атанасов), Боджадж (78 Иван Петков)