8 четения

Инфарктна победа за „Перестройка“, Пеньо Нацкин над всички в баскетболната зала на стадион „Ивайло“

Инфарктна победа след две продължения записа отборът на „Перестройка“ срещу „Предаторс“. Двубоят за първенство на дивизия „Център” на BGO Software баскетболна лига се игра в неделя в залата на стадион „Ивайло“. Съперниците изиграха равностойни 40 минути, в които водачеството в резултата се сменяше непрекъснато. Великотърновци взеха полувремето с 44:40, но гостите направиха обрат в третата четвъртина и затвориха редовното време при 77:77. Първите пет добавени минути приключиха отново наравно 84:84, но през вторите „Перестройка“ дръпна и взе мача с 94:89. Ветеранът Пеньо Нацкин определено бе N 1 в срещата, завършвайки с 32 точки и 21 борби, след пълни 50 минути на паркета.

В другия двубой от програмата нямаше драма „Чавдар“ (Троян) се наложи над „Borisov Studios“ (Свищов) със 76:64 (40:35). За победените Георги Георгиев се отчете с 27 точки, 14 добави Александър Димитров.