5 четения

19-годишните хандбалистки четвърти за купа „България”

Кристияна Караманлиева взе приза за най-полезен състезател

С три загуби и една победа приключиха участието си на финалите за купа „България” девойките до 19 години на хандбален клуб „Етър-64“. Надпреварата се проведе в Хасково, с участието на пет отбора, които се срещнаха всеки срещу всеки. „Виолетовите“ започнаха с поражение от връстничките си от ХК „Бъки“ (Габрово) с 24:12, като на полувремето губеха с 14:2. Във втората среща възпитаничките на Йонка Генчева удариха „Ники спорт“ с 40:30, вземайки първата част с 22:17. В оставащите два двубоя етърки паднаха от ХК „Панагюрище“ 24:30 (12:15) и домакините от ХК „Хасково“ 24:34 (13:16), което им коства спечелването на медали. В крайното класиране великотърновки са четвърти. Купата бе спечелена от девойките на ХК „Бъки“, постигнали четири победи, следвани от хасковки и панагюрки. Призът за най-полезен състезател стана притежание на Кристияна Караманлиева от ХК „Етър-64“. Любопитно е, че тя игра с контузия и не бе използвана във всички срещи пълноценно. Нито една състезателка от великотърновския клуб обаче не попадна в идеалната седмица.