„Виолетовите“ с летящ старт в проверките, отнесоха лидера в Северозападната Трета лига

Милчо Ангелов вкара първия си гол за етърци, Почански и Батрович допълниха сметката на тима

Победа с 3:0 срещу есенния лидер в класирането на Северозападната Трета лига „Спартак” (Плевен) записаха в неделя футболистите на „Етър ВТ“. Първият контролен мач на „виолетовите“ през зимната пауза се игра в Царева ливада пред стотина зрители. Срещата бе ръководена от великотърновска съдийска бригада в състав Георги Давидов, Георги Дойнов и Милен Арабаджиев. Етърци владееха играта през цялото време и нанизаха три гола чрез Почански, Батрович и Милчо Ангелов, а още две попадения на Ангелов и Батрович бяха отменени заради своевременно маркирани засади.

Красимир Балъков раздели състава на две части, като срещата започнаха Господинов, Скерлев, Гълъбов, Георгиев, Станев, Руменов, Почански, Колев, Варела, Петков и Боджадж.

Първата голова възможност бе в 11-ата минута, когато активно игралият по десния фланг Кольо Станев намери Руменов, той центрира към Жилсон Варела, но ударът му с глава мина до гредата. Гостите залагаха предимно на контри и се отчетоха с остър удар на Станислав Иванов над гредата. Малко по-късно двойно подаване между дебютиралия Александър Георгиев и Почански завърши с удар, избит в корнер.

В 25-ата минута Жилсон Варела центрира към Ерик Почански, който с глава засече за 1:0. Освен с асистенцията обаче Варела се запомни с два пропуска от чисти положения. Първо негов удар с глава бе изваден от вратаря Георгиев, а след това не успя да го преодолее, останал очи в очи с него. При следваща атака пък Почански едва не вкара втори гол, при това с отскочила от гърба му топка. След центриране отляво на Александър Георгиев в 33-тата минута Иван Петков от малък ъгъл опита да вкара, но не успя. Гостите залагаха предимно на контри и за цял мач имаха един точен удар отдалеч на Ивайло Иванов, уловен с лекота от Анатоли Господинов, а други два изстрела минаха покрай гредите.

След почивката в игра влязоха Хр. Иванов, Василев, Артюнин, Кр. Стоянов, Ив. Стоянов, Мане, Джамов, Батрович, Сърмов и Милчо Ангелов.

Втората част тръгна с атака отдясно и пас към Велко Батрович, който отблизо покачи на 2:0 в 47-ата минута. Последваха нови атаки, при които Иван Стоянов и Мане биха в аут.

В 70-ата минута Георги Сърмов изведе отляво Крум Стоянов, който върна към Милчо Ангелов и той изпрати топката в мрежата, но междувременно бе маркирана засада на Стоянов.

Пет минути по-късно след пас от десния фланг Милчо Ангелов вкара първия си гол за „Етър ВТ“, фиксирайки окончателното 3:0. В самия край на проверката Велко Батрович прати топката в мрежата на спартаковци, но отново след своевременно маркирана засада.

В игра не влязоха Дани Младенов и Яни Пехливанов, които лекуват контузии.

Снимка: Анатолий Йорданов