Третодивизионен тим удари „железничарите“ в първата проверка

Загуба с 0:3 в първата си контролна среща претърпя отборът на „Локомотив” от третодивизионния ФК „Созопол“. Първоначално бе планирано мачът да се проведе в Мъглиж, но заради заснежения терен бе изместен на стадион „Трейс арена“ в Стара Загора. Старши треньорът на „железничарите” Красимир Мечев започна с почти тотално обновен състав. През първото полувреме на терена излязоха голяма част от новопривлечените играчи. На вратата застана Николай Банков, пред него действаха Станимир Андреев, Михаил Минков, Тихомир Трифонов, Мартин Николов, Веселин Васев, Александър Попов, Жак Пехливанов, Димитър Юруков, Тодор Бакърджиев и Тони Иванов. След това бяха пуснати и останалите футболисти, включително и юношите.

Първите два гола за победителите реализира Уилфред Гримо в 5-ата и 63-тата минути. И в двете ситуации французинът се разписа след самостоятелни акции. Преди първото попадение Стефан Стойнов се опита да изчисти кълбото от наказателното поле на „небесносините“ при едно от статичните положения на „железничарите. Топката попадна в Уилфред Гримо, който надбяга противниковата отбрана и с техничен изстрел в далечния ляв ъгъл вкара за 1:0. Вторият му гол падна отново след статично положение, изпълнено от Иван Макриев. Защитникът на созополци комбинира със Станимир Баев по левия фланг. На свой ред той технично копна топката пред дъгата на наказателното поле за Гримо, който прехвърли стража на „Локомотив“ за 2:0. В 88-та минута точка на спора сложи Стефан Стойнов, отбелязвайки последното попадение след триходова комбинация по левия фланг и техничен изстрел в далечния ъгъл за 3:0.

Следващата контролна среща на „Локомотив” е на 20 януари със съименника му от Пловдив.