Спорт

Двубоят в зала „Н. Петров“ се реши след почивката

„Локомотив” – „Спартак” 28:38 (14:15)

Хандбалният „Локомотив” (Горна Оряховица) загуби от варненския „Спартак“ в мач от ХІ кръг на „А” група. В спортна зала „Никола Петров” срещата започна равностойно с размяна на голове в двете врати. Равенството се запази до 15-ата минута, в която резултатът бе 6:6. След това символичните домакини от Варна успяха да поведат с 8:9 и да запазят преднината до края на полувремето 14:15.

През втората част равностойният характер на двубоя се запази до 19:19, след което спартаклии отбелязаха четири безответни гола. Грешки в двете фази на играта не позволиха така желания обрат от локомотивци. Варненските хандбалисти увеличиха преднината си до края на мача и се поздравиха с победата при резултат 28:38.

„Локомотив“: В. Лазаров, Г. Маринов, И. Хаджиев, Р. Йорданов, Й. Михнев, Т. Калчев, В. Даскалов, П. Николов, Л. Димитров, Вл. Йоргов, Е. Синигеров, Пр. Митев, М. Иванов, Н. Генов, В. Боев.