88 четения

„Лайтс“ удари тежко „Тера Трак“, Бисер Пенчев с рекордни пет гола

Изразителна победа постигна отборът на „Лайтс“ срещу друг фаворит в група „Б“ на зимния турнир по футбол във В. Търново. „Тера Трак“ откри резултата в ДКС „В. Левски“ в 6-ата минута с попадение на Мартин Иванов, но до 22-рата минута Бисер Пенчев матира цели четири пъти отбраната на съперника и на практика при 4:1 приключи спора. В 26-ата минута Илиян Димитров върна едно попадение, но в 36-ата Бисер Пенчев се разписа за пети път в срещата, а при следващата атака на „Лайтс“ вкара и Калоян Калчев за крайното 6:2 в полза на първенеца на надпреварата от миналата зима. Така „Лайтс“ вече е сигурен участник в елиминациите с актив от 6 точки и в петък ще играе спокойно срещу „Фортуна“, докато „Тера Трак“ ще търси успех на всяка цена срещу „Победа“ (Кесарево), за да се застрахова от изненада в другия мач.

В понеделник „Фортуна“ пречупи „Победа“ с 2:1 и съхрани шансове да продължи напред, докато тимът от Кесарево в последния кръг ще играе само за престиж. Николай Михалев изведе отбора на Съдбата напред в 4-тата минута, а след половин час игра Петър Топалов изравни – 1:1. Веднага след подновяването на играта обаче Мартин Габровски се отчете за 2:1.

В група „В“ пластовете също се понаредиха. „Автокъща Евролукс“ надделя над „Мастър Пик“ с 4:2 и го извади от играта за втората фаза, подсигурявайки си своето място там. Двубоят бе интересен, в него бе отсъдена и първата дузпа в турнира. Иван Сапунджиев и Димитър Кръстев осигуриха комфорт от два гола на джулюнския тим. В 23-тата минута Тихомир Тодоров от дузпа намали на 1:2, а в 25-ата Дончо Димитров изравни – 2:2. Силите на мастърите обаче бяха дотук, защото Борислав Гецов им заби две попадения в за 60 секунди и осигури трите точки на „Евролукс“.

„Ужас“ (Присово) също има вече актив от 6 точки след 4:1 срещу „Мъка“ и в четвъртък с тима от Джулюница ще определят първенеца в групата. Димитър Нешев, Светослав Козарев и Мартин Душков осигуриха комфортен аванс от три гола за присовчани, преди съперникът им да намали на 1:3 чрез Александър Узунов в 32-рата минута. В 35-ата Душков за втори път бе точен в мача фиксирайки крайния резултат.