7 четения

Тръмбешчани инкасираха шест безответни попадения на старта на зимните проверки

Тежка загуба претърпя отборът на „Янтра“ (П. Тръмбеш) при гостуването на „Янтра Габрово“. И за двата тима това бе първа проверка по време на зимната подготовка. На терена на стадион „Републиканец“ в Царева ливада габровският тим победи с 6:0, като имаше пълно превъзходство, особено през първото полувреме.

Резултатът бе открит от Искрен Писаров в 5-ата минута след асистенция на Тодор Чирпанов. В 25-ата Денчо Шипкалиев центрира от дясно, топката се отби в бранител и попадна в краката на Християн Кожухаров, който от малкия пеналт покачи на 2:0. В 40-ата минута се разписа и Пламен Кожухаров. Капитанът на „Янтра Габрово“ стреля от границата на наказателното поле, топката се отби в страничната греда и след добавката му спря за трети път в мрежата на тима от Полски Тръмбеш. Осем минути след началото на втората част Искрен Писаров получи топката от Пламен Кожухаров в наказателното поле и с глава прехвърли вратаря Радослав Рашков за 4:0. Петият гол падна в 58-ата минута и негов автор беше бранителят Ивайло Иванов, оказал се на точната позиция в наказателното поле на „Янтра“ (Полски Тръмбеш), за да оползотвори добро подаване на Тодор Чирпанов. Чирпанов също се разписа в последната минута на срещата с добро изпълнение на пряк свободен удар