7 четения

„Стима“ и „Ветерани плюс“ си осигуриха класирането за елиминациите, Мишо Кънев записа хеттрик срещу „Рудановски“

Четири отбора записаха победи в срещите от зимния турнир по футбол в ДКС „Васил Левски“, изиграни във вторник. В група „Г“ отборът на „Амфора“ надделя с класическото 3:0 над ФК „Ресен-2012“ и с актив от четири точки запази шансове да продължи напред в борбата. И трите гола паднаха след почивката, два отбеляза Мартин Йорданов, един добави Пламен Панайотов.

Важен успех с 2:0 записа „Стима“ над „Ветеран турист“ и с шест точки гледа спокойно напред. Преди да изтекат 60 секунди, Пламен Станчев откри резултата, в 18-ата минута Атанас Банев покачи на 2:0. Така в петък ветераните ще трябва да победят на всяка цена ресенци с повече от три гола разлика, за да имат шанс да продължат напред, а при такъв развой отборът на „Амфора“ ще гледа да не загуби в следващия мач от програмата за деня от „Стима“.

Доста по-резултатни бяха мачовете от група „Д“, където „Ветерани плюс“ нанесоха поражение с 6:3 на „Рудановски“ (Константин), а „Кока-Кола“ се наложи над „Яна-1“ (Ресен) с 4:2.

За „Ветерани плюс“ Мишо Кънев постигна хеттрик, Владимир Пламенов, Мирослав Терзиев и Ангел Кабакчиев добавиха другите три попадения. Кабакчиев пропусна и наказателен удар. За момчетата от Константин Кенан Адемов се разписа на два пъти, Шабан Хасанов вкара веднъж. Любопитно е, че „Рудановски“ дръпна в резултата и водеше до 14-ата минута, но в края на полувремето допусна пълен обрат.

„Кока-Кола“ (Джулюница) и хлебозавод „Яна-1“ (Ресен) очаквано направиха дерби, решено преди почивката. И тук загубилите откриха резултата, точен бе Ивайло Емилов в 5-ата минута. Иван Марянов направи обрат с бързи голове в 11-ата и 12-ата минути, а Димитър Димитров вдигна на 3:1 в 15-ата. Мариян Генов върна интригата в 26-ата минута, намалявайки на 3:2 и тя се запази до 39-ата, в която Димитър Димитров фиксира крайното 4:2 за джулюнчани.

В тази група интригата се заплете, като след вторите мачове единствено „Рудановски“ е без шанс да продължи. „Ветерани плюс“ имат шест точки и са спокойни преди сблъсъка с хлебозавод „Яна-1“, който ще излезе за всичко или нищо. Минус за ресенци е, че няма да знаят резултата от другия двубой в групата между „Кока-Кола“ и „Рудановски“, който е след техния, така че продължаването им напред минава през задължителна победа над тима от Драганово.