8 четения

Торта и пожелания за още по-красиви голове получи Иван Петков в Анталия

С торта изненадаха футболистите на „Етър ВТ“ своя съотборник Иван Петков за рождения му ден. Във вторник нападателят, когото феновете наричат Цар Иван, навърши 34 години и празнува на лагера. На вечерята на отбора съиграчите му връчиха торта и го аплодираха за празника, а Петков от своя страна почерпи всички. Пожеланията към рожденика бяха за здраве и да продължава да бележи още по-красиви голове (б.р. неговото попадение срещу „Славия“ бе избрано за N 1 на 2018 г. у нас от футболните фенове). Снощи отборът на „Етър ВТ“ изигра втората си контрола от подготовката в Анталия – срещу полския „Лех“ (Познан), който заема трето място в първенството на своята страна. Мачът между двата тима бе на терена „Миракъл център“ в Лара, където „виолетовите“ са на подготовка.

И в този мач, както срещу „Динамо“ (Загреб) – 1:1, главният мениджър Красимир Балъков използва два различни състава през двете полувремена.

Двата отбора играха контрола в Турция на 23 януари 2018 г. „Виолетовите“ поведоха до почивката с 3:1 с попадения на Иван Стоянов (две) и Велко Батрович, през втората част „Лех“ изравни, а 7 минути преди края вкара гол за крайното 3:4.