„Виолетовите“ удариха седемкратен шампион на Полша, Велко Батрович, Милчо Ангелов и Дани Младенов бележат за успеха

“Етър ВТ” – “Лех” (Познан) 3:1

Престижна победа записа в сряда отборът на “Етър ВТ” срещу третия в Полша “Лех” (Познан). След равенството 1:1 с хърватския шампион “Динамо” (Загреб) играчите на Красимир Балъков биха убедително във втората си контролна среща в Анталия. Попаденията във вратата на поляците бяха дело на Велко Батрович, Милчо Ангелов и Дани Младенов. „Лех“ е сред най-титулуваните клубове в страната си. Седем пъти е шампион на страната, пет пъти носител на купата, шест пъти на Суперкупата.

„Виолетовите” поведоха в резултата още в 5-ата минута, когато Румен Руменов комбинира с Велко Батрович, който с десния крак прати топката в ъгъла на вратата на Матуш Путноцки от границата на наказателното поле за 1:0.

Три минути по-късно Никола Колев изведе Жилсон Варела отдясно, но ударът на последния мина високо над вратата. Етърци имаха подчертан превес в играта в първия четвърт час. После „Лех“ пренесе играта по-трайно в половината на Етър. В 21-вата минута руският рефер отсъди фаул и жълт картон на Колев, като етърци претендираха за симулация на съперника. От фаула Дарко Йевтич стреля над напречната греда.

В 30-ата минута отново Йевтич стреля, но Христо Иванов улови топката. Два поредни корнера изпълниха етърци в 33-тата минута, като защитници на съперника успяха да избият с глава. Още при следващата атака Румен Руменов открадна топката и напредна, но вместо да подаде на Милчо Ангелов, стреля силно над вратата.

Милчо Ангелов удвои преднината на великотърновци в 39-ата минута, след като бе изведен от Руменов, откъсна се и с техничен удар от малък ъгъл вдигна на 2:0.

След почивката Краси Балъков пусна в игра изцяло нов състав, докато треньорът на съперника Навалка даде шанс на 31 футболисти, които пускаше по време на мача с хокейни смени. Единственото, до което обаче поляците стигнаха, бе центриране отляво на Томашик от фаул и избита топка, която Галош прати встрани от вратата.

Иван Петков можеше да увеличи на 3:0 в 61-вата минута, когато бе намерен отляво и стреля с глава, но топката срещна страничния стълб на вратата. Много красиво попадение отбеляза в 72-рата минута Дани Младенов, прехвърляйки от над 30 метра вратаря Шимански за 3:0.

Удар на Боджадж в 83-тата минута бе спасен от третия страж на „Лех“ Кжищоф Банковски. В самия край на мача топката бе върната отблизо на Анатоли Господинов, който сбърка и я подаде на Филип Марчвински, а за последния не бе трудно да намали на 3:1 от непосредствена близост.

„Етър ВТ“: Христо Иванов, Здравко Илиев, Венци Василев, Иван Скерлев, Александър Георгиев, Никола Колев, Илия Джамов, Велко Батрович, Румен Руменов, Жилсон Варела, Милчо Ангелов (Анатоли Господинов, Кольо Станев, Крум Стоянов, Артьом Артюнин, Пламен Гълъбов, Георги Сърмов, Аласана Мане, Иван Стоянов, Ерик Почански, Даниел Младенов, Флорент Боджадж, Иван Петков).