11 четения

Колев и Юруков бележат за първа победа на „железничарите“ през зимната пауза

„Лудогорец II“ – „Локомотив“ 0:2

Първа победа в контролна среща записаха в петък футболистите на „Локомотив“. След загубите от ОФК „Созопол“ и елитните „Ботев“ и „Локомотив“ от Пловдив, възпитаниците на Красимир Мечев удариха като гости втория отбор на „Лудогорец“. Мачът се игра на терен в спортен център „Гнездо на орли” в гр. Разград.

„Железничарите” владееха повече топката през първото полувреме, опитваха да играят с едно докосване и закономерно отбелязаха два гола във вратата на Дамянов. Още в 6-ата минута защитниците пред вратаря на домакините не изчистиха добре топката, тя попадна в Иван Колев, който стреля в долния десен ъгъл и резултатът бе открит. В 12-ата минута след бърза контраатака на „черно-белите” Стивън Славков стреля в гредата, а Юруков с добавка отбеляза за 0:2.

Футболистите на Радослав Здравков отправиха два опасни удара към Евгени Александров чрез Олег Димитров и Ерол Дост, но опитния страж се справи на висота.

Отлични впечатления остави с изявите си дошлият на проби при „железничарите“ полузащитник от школата на столичния „Славия”, роденият 2001 година Филип Ангелов, юношески национал в U19 на България.

След почивката и двамата старши треньори включиха всички резерви в игра.

На вратата на „железничарите” застана новото попълнение Християн Славов. 28-годишният вратар е юноша на „Нефтохимик”, пазил е за „Поморие”, „Созопол”, „Лудогорец”, „Нефтохимик”, „Карнобат” и „Каварна”. Стражът се прояви добре, спасявайки два опасни удара с вещина, съответно на Климентов и на Г. Вълчев.

През втората част гостите играха по-прибрано и на контраатака чакаха съперникът да сгреши. Капитанът в този мач Красен Трифонов центрира два пъти – първо към Иван Колев, ударът на нападателят мина над гредата, после сложи топката на главата на Пехливанов, но и той не успя да се разпише.

ОФК „Локомотив”: Александров, Николов, Сандов, Пенев, Трифонов, Красен Трифонов (к), Юруков, Иван Колев, Филип Ангелов, Славков, Попов. (Славов, Йорданов, Димитров, Минков, Жак Пехливанов, Бакърджиев, Тони Иванов, Андреев). На 8 февруари горнооряховчани отново ще играят в Разград, но вече срещу първия тим на шампионите и на „Лудогорец Арена”.