28 четения

Шампионът „Лайтс“ мина с лекота през предварителната група, ясни са вече осем отбора – участници в елиминациите

В четвъртък бе определено окончателно класирането в групите „А“ и „Б“. „Ла Фурия“ и „Ресторанти „Бианко“ завършиха при резултат 0:0, като и двата тима имаха своите шансове. По едно двеминутно наказание отнесоха двама съперници в 36-ата минута, в която явно напрежението им дойде в повече. Оспорван бе и вторият двубой, в който „Мусала Брокер“ пречупи „Сто кила“ с 2:1, но без картони. Сабин Сабриев и Валентин Тодоров дадоха аванс на „брокерите“ в началото на втората част, в последната минута Ивайло Николов върна един гол, но това бе всичко. Така победител в група „А“ е „Ла Фурия“ с 5 т., пред „Мусала Брокер“ с 4 т. , а другите два тима отпадат от по-нататъшно участие.

В група „Б“ също за елиминацията са класират два отбора, но срещите в четвъртък не бяха толкова напечени. „Тера Трак“ включи на пълни обороти и отнесе с 6:2 „Победа“ (Кесарево), въпреки че инкасира попадение още в 3-тата минута. За „Победа“ се отчете Дамян Спирдонов. Веднага обаче последва ответен удар и за по-малко от 60 секунди Мартин Иванов изравни 1:1. Той приключи срещата с хеттрик в актива си, точен на три пъти бе и Илиян Димитров. За момчетата от Кесарево един гол върна Ивайло Костов.

Шампионът от миналото издание на надпреварата „Лайтс“ продължи да играе с лекота и се разправи с „Фортуна“ със 7:2. Петър Андреев записа хеттрик в този мач, Бисер Пенчев добави два гола, по един вкараха Владимир Атанасов и Калоян Калчев. За „Фортуна“ се отчетоха Николай Михалев и Мартин Габровски. Тук първенец с пълен актив от 9 точки е „Лайтс“, „Тера Трак“ е втори с 6 т.

В петък станаха ясни първенците в групите „В“ и „Г“. „Автокъща „Евролукс“ събра девет точки след 3:1 срещу „Ужас“ (Присово), който остана на втора позиция с 6 точки и е победител в група „В“. Ивелин Цеков, Иван Сапунджиев и Борислав Гецов доведоха резултата до 3:0 за по-малко от половин час игра, в оставащото време Димитър Нешев успя да намали на 3:1.

„Мастър Пик“ надигра с 4:2 „Мъка“, но само за престиж. Два гола на Тихомир Тодоров и един на Николай Койчев решиха крайния изход на срещата за 180 секунди в средата на първото полувреме. Виктор Джуров върна интригата с попадения в 10-ата и 22-рата минута, а Койчев в 40-ата приключи спора. Трите точки от срещата обаче няма да стигнат на „мастерите“ да продължат напред.

В група „Г“ „Амфора“ победи „Стима“ с 4:1 и си осигури първото място със 7 т. Ангел Кабакчиев откри резултата 3-тата минута, а Атанас Банев изравни в 22-рата. С хубав гол директно от свободен удар Пламен Нотев отново даде аванс на тима от Драганово в 25-ата минута, а в 38-ата доведе нещата до 3:1. В заключителните секунди Борислав Михайлов оформи окончателното 4:1 за „Амфора“. Второто място в групата остана за „Стима“ с 6 т.