"Ресторанти Щастливеца" спечелиха зимния турнир по футбол във В. Търново, Танер Халилов и Даниел Стефанов с индивидуални награди | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

„Ресторанти Щастливеца“ спечелиха зимния турнир по футбол във В. Търново, Танер Халилов и Даниел Стефанов с индивидуални награди

Публикувана на: 11.02.2019г. 98 прегледа

Отборът на „Ресторанти Щастливеца“ е победител в тазгодишното издание на зимния турнир по футбол в зала, срещите от който се играха в Двореца на културата и спорта „Васил Левски“. Надпреварата бе организирана от Зоналния съвет на БФС във В. Търново със съдействието на Община Велико Търново. На финала шампионите победиха с 2:1 състава на „Амфора“ (Драганово). Голмайсторът на първенците Танер Халилов стана и стрелец N 1 на турнира с 10 попадения, а вратарят им Даниел Стефанов беше обявен за най-добър на своя пост.

Тимът от Драганово откри резултата в 11-ата минута, когато Мартин Йорданов се възползва от лошо върната топка и се разписа за 0:1. Само две минути по-късно Ивайло Данаилов изравни след странично хвърляне изпълнено от Танер Халилов.

Последваха опасни удари на Халилов, който преди мача имаше в актива си 9 гола, колкото Илиян Димитров и Альоша Илиев. В 29-ата минута Танер стреля остро от свободен удар и заби топката под гредата на „Амфора“ за 2:1.

До края тимът на Тихомир Тодоров опита да изравни, но Мартин Йорданов нацели греда, а вратарят на ресторантьорите Даниел Стефанов си заслужи приза с добри намеси. Той, Тони Аврамов, Танер Халилов, Станислав Тотев, Боян Александров, Йордан Йорданов, Ивайло Данаилов, Христо Стоев, Велизар Велизаров, Пресиян Цвятков вдигнаха купата и се окичиха със златни медали. Те им бяха връчени заедно с премия от 400 лв. от председателя на Зоналния съвет на БФС Бончо Генчев, който официално закри турнира и благодари за спортсменската игра на отборите.

Съперниците им от „Амфора” (Драганово) бяха отличени с купа, сребърни отличия и 300 лв. от заместник-кмета на Велико Търново проф. Георги Камарашев.

В мача за 3-4 място „Тера Трак” и „Сико”  завършиха 3:3 в редовното време и определиха крайния победител с дузпи. „Тера Трак” започна по-добре, откривайки с гол на Мартин Иванов в 9-ата минута. После „Сико” натисна здраво и независимо от отличната игра на Анатоли Гугов на вратата Альоша Илиев доведе резултата до 1:3 и стигна до хеттрик.

В 35-ата минута Илиян Димитров намали на 2:3, а в отговор Альоша Илиев нацели сглобката на гредите. Буквално в последните секунди Людмил Петров изравни – 3:3, след бързо изпълнени непряк свободен удар. При дузпите играчите на „Тера Трак” бяха по-точни и с общ резултат 6:5 грабнаха бронзовите медали, заедно с 200 лв. и бронзови медали, връчени им от Игор Бакьов, секретар на Зоналния съвет на БФС. За четвъртото място  „Сико” получи премия от 100 лева от Александър Петков, секретар на СК към Зоналния съвет.

Голмайстор N 1 и вратарят на турнира бяха наградени със статуетки и по 50 лева от Трендафил Коцев – бивш футболист на „Етър“, и Николай Минчев, шеф на „Делта Гард”.