"Железничарите" се държаха достойно срещу шампионите | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

„Железничарите“ се държаха достойно срещу шампионите

Публикувана на: 11.02.2019г. 35 прегледа

„Локомотив” – „Лудогорец“ 0:3

Загуба с 3:0 при гостуването на „Лудогорец“ претърпя „Локомотив“. Двубоят бе последна контрола за шампионите преди старта на пролетния дял в първенството на Първа професионална лига. Мачът се игра пред солидно количество фенове на клубната база в Разград. Началото на срещата бяха за домакините, които владееха повече топката и атакуваха наказателното поле на Александров. В 9-ата минута Вандерсон стреля, но топката мина над вратата. Футболистите на Красимир Мечев се бранеха добре и на свой ред се опитваха да създават опасни контраатаки, като при една такава в 22-рата минута централния нападател Иван Колев стреля, но Пламен Илиев спаси.

Нова ситуация пред вратата на гостите имаше в 27-ата минута, когато Лукоки, озовал се сам срещу вратаря, от точката на дузпата стреля в аут. Последва нов пропуск на Лукоки, като ударът му отново премина извън рамките на вратата на гостите.

В самия край на полувремето Вандерсон подаде към Кешерю и той откри резултата от чиста позиция.

Второто полувреме картината на терена не се промени, като по-опитният и по-класен отбор на „Лудогорец” владееше повече топката и атакуваше много опасно. „Железничарите” създадоха едно опасно положение пред Пламен Илиев малко след почивката. Пенев проби отдясно и центрира към Юруков, но вратарят пресече паса.

Резултатът стана 2:0 в 54-тата минута, в която след асистенция на Форстър, Марселиньо пое топката и стреля в горния десен ъгъл под гредата на Евгени Александров. Десет минути след попадението за домакините удар на Моци във вратата бе избит от Николов, който предотврати трето попадение. С нов пропуск се отличи Кешерю, ударът му попадна извън рамките на вратата.

В 73-тата минута Михаил Минков проби отдясно и подаде на Попов. Той стреля, но Илиев спаси. Третото попадение за „орлите” падна в 85-ата минута. След изпълнение на корнер отляво на Александров Моци стреля от воле, а заелият добра позиция във вратарското поле Марселиньо отклони топката в мрежата на гостите за 3:0.

ОФК „Локомотив”: Александров, Харизанов (46 Чалъков), Пенев, Минков, Николов, Трифонов, Иванов, Пехливанов (61 Златков), Славков, Колев (70 Чукалов), Юруков (66 Попов).