Хандбалистките с бронз от Купа България, Данислава Петрова е голмайстор на финалите

Хандбалистките на „Етър 64“ очаквано победиха „Ники Спорт“ с 33:27 (14:10) и спечелиха бронзовите медали в турнира за купата на България за жени. След загубата на полуфинала с продължения от ХС „Свиленград“ великотърновки стартираха срещата с тима от Сливница с четири безответни попадения и поддържаха аванс от 4-6 гола до почивката.

През втората част авансът им достигна до 8 попадения и това даде възможност на старши треньора на „виолетовите“ Йонка Генчева да пусне в игра всички състезателки. Най-резултатна за успеха беше Данислава Петрова с 10 гола, а пет пъти се разписа Соня Богданова. За „Ники Спорт“ с 9 попадения се отличи Габриела Георгиева.

Купата бе спечелена от габровския „Бъки“ след победа на финала над ХК „Сливенград“ с 32:22 (19:11).

Голмайстор на финалите в Свиленград стана Данислава Петрова от „Етър-64“ с 19 попадения.