„Студентите“ с пореден успех, Иванов и Миланов бележат по два пъти

„Академик“ – „Изгрев-93“ 6:1

Победа с 6:1 срещу „Изгрев- 93“ записа в събота отборът на „Академик“. По програма свищовлии трябваше да посрещнат „Спартак – Плевен“ в контролната среща, но заради състоянието на тренировъчния терен треньорът на лидера в Северозападната Трета лига Красимир Бислимов отказа проверката. Така съперник на „студентите“ бе тимът от Царевец.

Преди почивката играещият треньор на домакините Стефан Трайков центрира към Кристиян Иванов, който откри резултата с глава и сам добави в сметката на тима си второ попадение. Третото бе дело на Радослав Батов. През втората част Алекс Миланов се разписа на два пъти, веднъж точен бе Кристиян Иванов.

Гостите успяха да върнат един гол, пропуснаха и дузпа, спасена от вратаря на „Академик“ Кристиян Николов.

В сряда на изкуствения терен в Царева ливада свищовлии гостуват на „Локомотив“ (Дряново), а на 16 февруари приемат „Левски 2007“.

До момента воденият от Стефан Трайков отбор няма загуба в контролните срещи.