„Железничарите“ пречупиха третодивизионен тим след почивката

Победа с 4:0 записа „Локомотив” в контролата с „Янтра” (Габрово). Мачът трябваше да се играе на стадиона в Горна Оряховица, за да се използва и като представяне на новите играчи пред феновете. Лошото време и желанието да се съхрани теренът обаче го преместиха на игрището в Долна Оряховица. Въпреки силния вятър двата отбора се опитаха да покажат добър футбол. Домакините доминираха и спечелиха убедително в деветата си проверка. Всичко по-интересно в този мач се случи през второто полувреме. През първата част горнооряховчани владееха повече топката и създадоха положение за попадение в 25-ата мин. чрез Мартин Николов. Централния нападател Иван Колев и Юруков се отчетоха също с пропуски пред вратата на Василев, а гостите от Габрово имаха ситуация за гол, но ударът на Пламен Кожухаров мина над напречната греда. През второто полувреме в игра за „черно-белите“ се появиха всички резервни футболисти, а влизането на Александър Попов раздвижи играта на тима. В 63-тата минута Иван Колев беше точен за 1:0, а гостите пропуснаха да се разпишат чрез Петър Кожухаров. В 70-ата минута Попов отбеляза директно след корнер, изпълнен отдясно, но не и без помощта на вятъра. Три минути по-късно Колев завърши с гол подаване на Попов за 3:0. Гостите пропуснаха най-чистото си положение, създадено от отлично представилия се Пламен Кожухаров, той прехвърли вратаря Славов, но топката мина много близо до десния страничен стълб. Четвъртия гол вкара капитанът Иван Пенев с премерен удар от вратарското поле. Последната проверка на „железничарите“ е в събота 16.02.2019 г. от 14:00 часа на стадион „Локомотив“ в столичния квартал „Надежда“ срещу „Локомотив“ (София).

ОФК „Локомотив“: Славов, Харизанов, Пенев, Николов, Минков, Трифонов, Славков, Пехливанов, Колев, Иванов, Юруков (Попов, Чукалов, Златков, Фиданин, Димитров, Сандов, Велков).