21 четения

Девет гола паднаха в атрактивен мач в Първомайци

ФК „Първомайци“ – ФК „Победа“ (Кесарево) 6:3

Дъжд от голове се изсипа на стадиона в Първомайци в контролна среща между едноименния местен тим и гостите от Кесарево. В 4-тата минута грешка на вратаря на „Победа“ позволи на домакините да поведат с 1:0. В ответната атака обаче Сюзджан Мустафов бе изведен в коридор и изравни 1:1. В 22-рата минута Галин Жеков напредна и изведе домакините напред с удар по диагонала 2:1. Три минути по късно отново Жеков вкара за 3:1. Отличилият се с много игра в отбора гост Мустафов се пребори с двама защитници и вратаря на домакините, за да намали на 3:2, при който и резултат завърши полувремето. Равностойната игра продължи и през втората част като за домакините на два пъти се разписа Ангел Кабакчиев и веднъж Бялмарков. Гол в стил Кристиано Роналдо отбеляза Сюзджан Мустафов, който от движение не остави шансове на вратаря на ФК „Първомайци“. Последваха нови набези към вратата на гостите, но вратарят Станимир Антонов се справи с ударите на Жеков и Кабакчиев. Стабилни в защита бяха играещият треньор на гостите Траян Русев и Радослав Димитров.