3 четения

„Етър ВТ“ – ЦСКА – София 1:3

Първа домакинска загуба от шест мача насам претърпя в събота отборът на „Етър ВТ“. „Виолетовите“ паднаха на „Ивайло“ за последно в началото на ноември от „Лудогорец“ с 1:4. Сега преглътнаха поражение от футболистите на Любо Пенев и загубиха шансове да влязат в първата шестица. Началото на двубоя бе белязано със страхотна хореография от феновете на великотърновци, които спуснаха от козирката транспаранти, с които изписаха „Ние сме болярите!“.

В 3-тата минута пък около 8000 привържениците на двата отбора по трибуните почетоха паметта на легендарния български защитник Трифон Иванов с мощни скандирания на неговото име. До края на двубоя публиката подкрепяше здраво любимците си на терена и осигури атмосфера, която, за съжаление, рядко се вижда по нашите терени.

Първият точен удар в очертанията на една от двете врати дойде в 11-ата минута, когато Тиаго шутира от малък ъгъл, но Христо Иванов без проблем улови. Последва период на равновесие, без сериозна опасност и пред двете врати.

В 32-рата минута и Крум Стоянов направи двойно с Велко Батрович, пое топката на гърди и шутира с левия крак, но покрай страничния стълб. Малко по-късно Георги Сърмов отправи силен удар от около 25 метра, който затрудни Черниаускас, но стражът на гостите плонжира добре и изби в корнер. Именно този удар на халфа на „болярите“ бе и най-опасното положение за първата част, която логично приключи при 0:0.

През втората част гостите заиграха далеч по-добре, а етърци отстъпиха инициативата и започнаха да грешат. От пряк свободен удар Тиаго стреля опасно, но топката се отби в напречната греда и излезе в аут.

След час игра Малинов изведе Али Соу сам срещу Христо Иванов, нападателят опита да стреля, но право в ръцете на вратаря. Така дойде 65-ата минута, в която етърци позволиха на Али Соу да овладее балонна топка в наказателното им поле и да подаде към непокрития Жоржиньо, който вкара без проблем за 0:1. Буквално след подновяването на играта последва нова елементарна грешка в отбрана, поправена от Христо Иванов, който изби шут на Тиаго от малък ъгъл. В 68-ата минута „червените“ на практика си осигуриха победата с втори гол, дело на Али Соу. Нападателят излезе сам срещу вратаря и с мощен шут под гредата покачи на 0:2. В 73-тата минута Али Соу изпусна сам срещу Иванов, стреляйки в ръцете на вратаря.

Постепенно етърци се посъвзеха и Здравко Илиев подаде опасно пред голлинията на гостите, но нямаше кой да засече топката. „Червените“ обаче не се ориентираха добре, последва центриране отдясно на Венци Василев, Батрович свали топката с глава към Даниел Младенов, който от пет метра простреля Черниаускас за 1:2. Радостта на домакините обаче бе кратка, тъй като в 81-вата минута Тиаго отправи топовен удар, който Иванов докосна, топката се отби в напречната греда и се върна в терена, а единственият реагирал адекватно Али Соу с добавка вкара за 1:3 в полза на ЦСКА – София.

„Етър ВТ“: Хр. Иванов, Кр. Стоянов, Василев, Скерлев, Здр. Илиев, Сърмов, Мане, Руменов (84 Ив. Стоянов), Батрович (71 Ангелов), Младенов, Боджадж.

Снимка: Светослав Стефанов

2 коментара за “Десетина минути безтегловност на „виолетовите“ решиха двубоя на „Ивайло“ в полза на „червените“

• 11.03.2019 в 14:23
    Permalink

Публиката и на двата отбора беше 14 000 души общо, журналистчето да не е гледало друг, селски мач!?