9 четения

Два гола на Сонер Хюсеин донесоха трите точки на свищовлии

„Академик“ – „Локо“ (Дряново) 2:0

Първа победа под ръководството на Стефан Трайков в официален мач записа в неделя отборът на „Академик“. Новият старши треньор остана на терена през целия мач и заедно с друг опитен играч – Пламен Ангелов, държаха тима отвътре. Две попадения за успеха на свищовлии заби голмайсторът на отбора Сонер Хюсеин. Двубоят се очакваше с интерес, тъй като в контролите локомотивци бяха победили с 3:0 и идваха със самочувствие от този успех. „Студентите“ държаха повече топката в срещата, но като цяло нямаха много възможности за гол. Гостите от Дряново се бранеха организирано и търсеха своите шансове. Имаха ги в два-три случая, но не се възползваха по най-добрия начин. Сонер Хюсеин откри резултата в 27-ата минута след центриране от фланга, което засече с глава. В 75-ата минута Момчил Савов от състава на „железничарите“ блъсна грубо с ръце състезател на домакините и получи директен червен картон.

180 секунди преди да изтече редовното време защитник на „Локомотив“ сбърка, Константин Иванов овладя топката и изведе Хюсеин сам срещу вратаря на гостите. Последва точен удар и 2:0 за „Академик“.