8 четения

Здрав мач в Севлиево, павликенчани поведоха, но не удържаха

ФК „Севлиево“ – ОФК „Павликени“ 3:2

В оспорван мач отборът на ОФК „Павликени“ загуби с 2:3 в Севлиево, а старши треньорът Димитър Тодоров изяви претенции към съдийството на плевенския рефер Мирослав Михайлов.

„Поведохме в резултата с гол на Стефан Гинчев в 17-ата минута. Той получи извеждащ пас, преодоля вратаря и вкара за 0:1. В следващите минути три наши атака бяха спрени със спорни засади, а изравнителното попадение бе, след като нашият вратар бе уловил топката и тя бе изритана от ръцете му от футболист на домакините. Топката попадна в Радослав Байчев и той вкара за 1:1. Фрапиращо бе отсъждането на нарушение срещу Петев вместо да бъде оставена играта да продължи. Халфът ни бе фаулиран, топката попадна в Додуров, който изведе двама наши играчи сами срещу вратаря на севлиевци и последва сигнал за спиране на играта. Двата гола на Петър Казаков в 54-тата и 63-тата минути, довели резултата до 3:1 бяха наистина красиви. Цецо Додуров намали на 3:2 в 67-ата минута, като засече центриране от ъглов удар с глава. След това съдийските решения отново бяха само в полза на домакините. Доволен съм от представянето на нашия отбор, нямам претенции към поведението на играчите на домакините, които играха футбол“, разказа Димитър Тодоров.