Етърки записаха победа като гости, чакат "ЛП Суперспорт" | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Етърки записаха победа като гости, чакат „ЛП Суперспорт“

Публикувана на: 14.03.2019г. 383 прегледа

„Риал“ – „Етър ВТ“ 0:4

Женският отбор на „Етър ВТ“ записа втора поред пролетна победа. „Виолетовите“ биха като гости с 4:0 предпоследния в класирането – „Риал“ (Ковачевци) в мач от поредния 11-и кръг на първенството на „А“ група. С успеха възпитаничките на Валентин Витанов остават на шесто място – на 2 точки от четвъртия „Пълдин“. Великотърновки имат 6 победи и 5 загуби с голова разлика 23:12 и 18 точки. В следващия кръг в събота от 14:30 ч. те приемат във важен мач третия „ЛП Суперспорт“, като евентуална победа може да им отвори отново пътя към атака на медалите.

Срещу „Риал“ още в 15-ата минута Габриела Христова получи топката от десния фланг, напредна и стреля неспасяемо за 0:1. До почивката пропуски направиха Мирела Моева, Габриела Иванова и Габриела Христова. Лора Петрова покачи на 0:2 в началото на второто полувреме, а Мирела Моева се разписа за 0:3. След центриране отдясно Теодора Йорданова с прехвърлящ удар вдигна на 0:4. Треньорът Валентин Витанов отличи още Диляна Йорданова и Симона Стоянова.