Шест гола в областното футболно дерби в Свищов | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Шест гола в областното футболно дерби в Свищов

Публикувана на: 15.03.2019г. 421 прегледа

„Академик“ – „Янтра“ (П. Тр.) 4:2

Четири попадения забиха преди почивката футболистите на „Академик“ и предрешиха крайния изход на регионалното дерби. Сонер Хюсеин откри резултата в 5-ата минута, вкарвайки с глава след центриране отдясно. Пак той бе точен за 2:0 в 14- ата, като от много малък ъгъл изпрати кълбото в обратния на вратаря на гостите от Полски Тръмбеш. Разликата набъбна на 3:0 в 34-тата минута, когато точен отблизо бе Константин Цветанов. Павел Петков пък доведе нещата до 4:0 в 41-вата минута, в която посрещна отбита топка и я заби в мрежата на „Янтра“. През паузата старши треньорът на свищовлии Стефан Трайков направи промени в състава си и след почивката гостите върнаха два гола. Калоян Илиев намали на 1:4 в 62-рата минута, пробивайки през центъра на отбраната на „студентите“. С изстрел от дистанция Емил Копаранов оформи крайното 2:4 в 74-тата минута. Междувременно Сонер Хюсеин имаше шанс да стигне до хеттрик в мача, а Кристиян Иванов на два пъти пропусна очи в очи с вратаря на тръмбешчани.

„Беше важно да спечели двете поредни домакински срещи и го направихме. Доволен съм от представянето на момчетата. Смените на полувремето бяха необходими, но имахме още възможности да развием успеха си“, заяви Стефан Трайков.