28 четения

Йордан Касабов и Николай Спиридонов с бронз от шампионата по свободна борба

Два бронзови медала взеха състезатели на великотърновския клуб по борба „Михаил Ганев – Радослав Великов” от Държавното първенство в свободния стил. В надпреварата в Бургас и двамата състезатели на заслужилия треньор Лако Лаков срещнаха още на старта бъдещите шампиони.

В категория до 55 килограма Йордан Касабов загуби на старта от Виктор Тисов от „Атлетик“ (Пловдив), но след това записа три победи и се окичи с бронз.

При 110 килограмовите Николай Спиридонов падна в първата схватка от Георги Иванов от „Димитровград“. После обаче надделя над трима други борци и също стъпи на третото стъпало на почетната стълбичка. Съотборникът на Касабов и Спиридонов – Теодор Мартинов, е осми до 92 килограма.

Денис Желев от друг великотърновски клуб „Илия Павлов“ се подреди пети до 71 килограма.

Горнооряховският „Локомотив“ също остана с пети места от шампионата на кадетите в свободния стил. Христо Христов остана на подстъпите към медалите до 45 килограма.