В Никюп си разделиха по едно полувреме

„Олимпиакос“ – „Ботев“ (ГНС) 1:1

По едно полувреме си разделиха съперниците в Никюп, като определящ за това бе силният вятър. През първото гостите от Горско Ново село имаха предимството да играят с вятъра и в 25-ата минута прехвърлящ удар на Йордан Станев преодоля вратаря на домакините Детелин Крумов за 0:1.

В края на полувремето капитанът на „Олимпиакос“ Георги Бешев бе последна преграда пред голлинията и спаси тима си от второ попадение. Междувременно добра изява имаше и стражът на гостите Младен Толяков, спечелил двубой очи в очи с Теодор Иванов. През втората част никюпчани направиха много пропуски, нацелиха и греда. Диян Николов отблизо стреля в аут, а Янко Янков повтори упражнението при следваща атака. Той обаче се реабилитира в 65-ата минута, в която с изстрел по диагонала изравни – 1:1.

В отговор капитанът на „Ботев“ Веселин Тисовски от чиста позиция би неточно, а Йован Кръстев прехвърли Детелин Крумов, но и рамката зад него.