Горнооряховчанин стана вицесветовен шампион по муай тай | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Горнооряховчанин стана вицесветовен шампион по муай тай

Публикувана на: 22.03.2019г. 2566 прегледа

Горнооряховчанинът Николай Йоргов дебютира на Световно първенство в нов за него спорт със сребърен медал. Носителят на многобройни отличия от различни бойни спортове, сред които и вицешампионска титла от световно по киокушин, прави отскоро пробив на международната муай тай сцена и стана част от националния отбор, представил България на Световното първенство в Тайланд, което беше част от Първия световен муай тай фестивал.

Йоргов изигра четири много силни срещи в категория до 81 килограма. Схемата обаче го противопостави на полуфинала срещу сочения за фаворит в категорията боец от Украйна. Техният мач бе определен като най-зрелищния на полуфиналите. Българинът спечели оспорвания двубой, но изразходва всички сили, не можа да бъде на същото ниво и на финала и трябваше да се задоволи със среброто.

Равносметката на българския отбор в Тайланд е 9 световни титли и 15 медала от общо 17 български състезатели. До финал в Патая стигнаха 11 българи, от които 9 завоюваха златото – 7 при мъжете и жените, и 2 при юношите.