Второкурсник във ВТУ участва на зимна Универсиада | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Второкурсник във ВТУ участва на зимна Универсиада

Публикувана на: 22.03.2019г. 330 прегледа

Националният състезател по ски бягане и ски ориентиране Мартин Пенчев, който е второкурсник в специалност „Педагогика на обучението по физическо възпитание във Великотърновския университет, участва в зимната Универсиада. Домакин бе руският град Красноярск, а програмата на игрите включваше 12 спорта, сред които и ски ориентиране.

Мартин взе участие в състезанията по ски ориентиране, като се нареди на старт с още 53-ма състезатели от 19 страни. В първата дистанция спринт той се класира на 16-о място с изоставане 2,01 мин. от победителя Владислав Киселев – Русия. В преследването той отстъпи едно място назад и е седемнайсети, а шампион отново е представител на домакините – този път Сергей Горланов. В класическата средна дистанция Мартин зае 14-о място, а златото бе спечелено от норвежеца Йорген Баклид.