Георги Иванов и Аврам Аврамов с по две попадения за лека победа на гостите в Козаревец

„Спортист“ – ФК „Д. Оряховица“ 1:5

Убедителна победа при гостуването в Козаревец записа отборът на ФК „Долна Оряховица“ и запази лидерската си позиция в групата. Гостите нямаха никакви проблеми и още до средата на първото полувреме си бяха подсигурили победата. Йордан Петров изведе Георги Иванов отляво буквално при първата атака на гостите и той вкара за 0:1. От пряк свободен удар в 22-рата минута Аврам Аврамов покачи на 0:2, като топката топна пред вратаря на „Спортист“ и го заблуди. 120 секунди по-късно Иван Щараков направи разликата класическа, като отблизо засече пас отдясно.

Контра на домакините в 71-вата минута позволи на Петър Топалов да пробие и да върне топката към Марин Иванов, който би край Лъчо Попов за 1:3. Голът отново разигра долнооряховчани и след шест минути Георги Иванов бе изведен зад отбраната на спортистите, преодоля вратаря им и вкара за 1:4. Петото попадение в полза на гостите бе дело на Аврамов, който, оставен непокрит при пряк свободен удар, намери топката с глава.