Йордан Петев с два гола донесе трите точки на павликенчани в Трявна

ОФК „Трявна“ – ФК „Павликени“ 0:2

Два гола на Йордан Петев донесоха пореден успех тази пролет за павликенския тим, който върви нагоре в класирането. Гостите стояха много по-добре на терена в Трявна от домакините и закономерно си тръгнаха с трите точки. Халфът на павликенчани овладя топката на границата на пеналта след разбъркване, напредна леко и стреля в обратния ъгъл за 0:1 в 10-ата минута. Възпитаниците на Димитър Тодоров създадоха още няколко голови възможности, но пропуските на Райчев, Узунов, Гинчев и Ивайло Велчев им попречиха да развият успеха си. Все пак закономерното се случи в минута, когато бранител на тревненци прегърна топката в наказателното поле и реферът Петър Кузев отсъди дузпа. Петев бе точен от бялата точка за 0:2.

През цялата среща домакините нямаха чисто голово положение, а в самия и край получиха право на непряк свободен удар, който не им донесе нищо съществено.

„Доволен съм от показаното. Смятам, че имаме добре балансиран отбор, който се представи на ниво във всички фази. Концентрирани ли са нашите футболисти, можем да се противопоставим успешно на всеки съперник“, коментира Димитър Тодоров – старши треньор на павликенчани.