17 четения

Дебелчани направиха обрат в Джулюница

„Владислав“ – „Ботев“ (Дебелец) 1:2

С трите точки си тръгна отборът от Дебелец от стадиона в Джулюница и остана в битката за първото място в групата. Мачът тръгна отлично за „Владислав“, след като гостите влязоха разконцентрирани в срещата и оставиха Иван Гинов да вкара за 1:0 още в 3-ата минута. Постепенно играта се изравни и в 43-тата минута Тихомир Киров върна гола. Той получи подарък от вратаря на домакините, който не успя да задържи топката в ръцете си и тя стигна до футболиста на „Ботев“, за когото остана само да я насочи в мрежата. През второто полувреме „Ботев“ бе по-свежият отбор и стигна до крайния успех. В 57-ата минута Николай Койчев получи извеждащо подаване и бе фаулиран в наказателното поле на джулюнчани. Венци Йорданов изпълни точно отсъдената дузпа и се стигна до пълен обрат – 1:2, като този резултат се запази до последния съдийски сигнал.