3 четения

Павликенчани взеха пета пролетна победа

ФК „Павликени“ – „Академик“ 2:0

Петата си победа от шест пролетни кръга записа в неделя павликенският тим. Възпитаниците на Димитър Тодоров спечелиха регионалното дерби с „Академик“ с 2:0. Гостите от Свищов обаче не се дадоха лесно и имаха своите шансове за усложняване задачата на домакините. Сонер Хюсеин остана очи в очи с Венци Димитров още при първата акция на „студентите“, но вратарят спечели двубоя. В 27-мата минута Стефан Гинчев вкара в мрежата на бившия си отбор от непосредствена близост. Нападателят получи топката почти от аутлинията, докъдето бе пробил Йордан Петев. Ситуацията дойде след лошо изпълнен корнер от гостите и контра на домакините. Малко по-късно Петев пропиля шанс за второ попадение, като отблизо с глава не намери целта.

Второто полувреме тръгна с нов пропуск на Сонер Хюсеин и добра изява на Венци Димитров на вратата на павликенчани. След час игра Милен Петров фаулира Кристиян Райчев в наказателното поле на „Академик“ и реферът Михаел Петров отсъди дузпа. Нарушението донесе на Петров втори жълт и съответно червен картон. Райчев бе точен от бялата точка за 2:0 и успокои мача. До края Ингилизов можеше да отбележи трети гол, а свищовският страж спаси и опасен удар на Гинчев.