10 четения

МАРАТОН НА ЧЕТЕНЕТО „Четяща България – Четящ Свищов“ – 2019

Проявите са посветени на
2 април – Международния ден на детската книга;
23 април – Международния ден на книгата и авторското право;

Нека създадем заедно един незабравим априлски маратон –
празник на книгата и четящите хора!

П Р О Г Р А М А

В ДЕТСКИ ОТДЕЛ НА ГРАДСКА БИБЛИОТЕКА

3 АПРИЛ (сряда) от 10.30 часа
Библиотекарите от Градска библиотека гостуват на ДГ „Радост“
„Хубавата книга – прозорец към света!“ – четене на любими детски приказки от Ран Босилек и Елин Пелин.

10 АПРИЛ (сряда) от 12.30 часа
„Да споделим насладата от четенето!“ с учениците от 6 „г“ клас на СУ „Димитър Благоев“.

11 АПРИЛ (четвъртък) от 11.00 часа
„Приказката довършете!“ – четене на приказки от Александър С. Пушкин
/ 220 г. от рождението му / и литературна игра с учениците от 3 „в“ клас на СУ „Николай Катранов“.

12 АПРИЛ (петък) от 14.00 часа
„Първият космонавт“ – четене от едноименната книга разкази и спомени за Юрий Гагарин, заедно с учениците от начален етап на ОУ „Филип Сакелариевич“.

15 АПРИЛ (понеделник) от 12.30 часа
„Който книжките чете, умен той ще порасте!“ – с учениците от 3 „а“ клас на СУ „Димитър Благоев“.

16 АПРИЛ (вторник)
• От 8.50 часа „Щъркът иде“ – драматизация по Лъчезар Станчев. Представят учениците от 4 „а“ клас на СУ „Димитър Благоев“.
• От 11.00 часа „Да посеем добродетелите в сърцата си“ – с участието на учениците от 2 „б“ клас на СУ „Николай Катранов“.

17 АПРИЛ (сряда)
• От 11.00 часа Четене по роли и драматизации на приказки за Хитър Петър с участието на учениците от 2 „в“ клас на СУ „Димитър Благоев“.
• От 14.00 часа „Мила Родино“ – литературен час, посветен на Цветан Радославов по повод 156 г. от неговото рождение с участието на ученици от 5, 6 и 7 класове на СУ „Цветан Радославов“.

В БИБЛИОТЕКАТА
ПРИ ПБНЧ „ЕЛЕНКА И КИРИЛ Д. АВРАМОВИ 1856“

2 АПРИЛ (вторник) от 10.30 часа
„Пътуване из приказния свят на Радичков“ в Детския отдел с децата от II група на ДГ „В. Левски“.

9 АПРИЛ (вторник)
• От 10.30 часа „Приказки в театър и картини“ в Детския отдел с IV група на ДГ „Слънчо“.
• От 13.30 часа – „Добрите стопани“ – драматизации в Камерна зала с учениците от IV „а“ и IV „б“ на СУ „ Н. Катранов“.

11 АПРИЛ (четвъртък)
• От 10.00 часа „ Историята оживява“ в Детския отдел с учениците на IV „в“ клас на СУ „Николай Катранов“ .
• От 10.50 часа „Да четем заедно историята на ПБНЧ „Еленка и Кирил Д. Аврамови – 1856“ в Детския отдел с IV „б“ кл. на СУ „Димитър Благоев“.

12 АПРИЛ (петък) от 11.40 часа
„Буквите носят светлина“ в Детския отдел с I „в“ клас на СУ „Димитър Благоев“ .

15 АПРИЛ (понеделник) от 12.30 часа
„Антон и Точица“ в Детския отдел с ученици от III „в“ клас на СУ „Димитър Благоев“ .

16 АПРИЛ (вторник) от 12.30 часа
„Ангел Каралийчев – българският майстор разказвач на приказни истории“ в Детски отдел с ученици от V „в“ клас на СУ „Димитър Благоев“.

17 АПРИЛ (сряда) от 10.00 часа
„ Пътуване из приказния свят на Пушкин“ в Детския отдел с децата от III група на ДГ „Слънчо“.

18 АПРИЛ (четвъртък) от 10.30 часа
„Ела, чети, разкажи…“ в Детския отдел с учениците от II „б“ клас на СУ „Николай Катранов“.

22 АПРИЛ (понеделник) от 11.00 часа
„В света на приказките и рисунките“ в Детския отдел с ученици от II „а“ и II „б“ клас на СУ „Димитър Благоев“.

В СУ „ДИМИТЪР БЛАГОЕВ“

8 АПРИЛ – 23 април
Инициатива „Подари любима книга на училищната библиотеката – подари радост за твоите приятели”.

9 АПРИЛ (вторник)
• От 11.40 часа „Аз обичам да чета – посещение в Училищната библиотека”, 1 „б“ клас.

• От 10.00 часа „Среща с глаголицата и кирилицата” – презентация, четене в Училищната библиотека, 8 „а“ клас
• От 11.40 часа „Да бъдеш Серафим” – изготвяне на презентации и табла, представящи образите на литературния герой Серафим и добротвореца дядо Добри, 6 „г“ клас, стая 401.
• От 12.30 часа „В света на басните“ Учениците от 3 „б“ клас гостуват в Училищната библиотека.

10 АПРИЛ (сряда)
• От 8.00 часа „Пишем стихотворения в акростих”, 8 „а“ клас, стая 409.
• От 9.00 часа „Урок без учебник”,посветен на Алеко Константинов, 11 „а“ клас, къща музей „Алеко Константинов”.
• От 10.00 ч. и 10.30 ч. „От приказка в приказка”– ученици от 4 „в“ клас гостуват на децата от ДГ „Васил Левски” и филиал.
• От 10.30 часа „Аз съм приказен герой, познай кой е той!” – четене по роли на учениците от 4 „б“ клас в ДГ „Калина Малина”.
• От 10.30 часа „Лъчезар Станчев- любим, мъдър и сладкодумен разказвач” –
• четене по роли и драматизация от IV „а“ клас в ДГ „Радост”.

11 АПРИЛ (четвъртък) от 12.30 часа
„Изработваме сравнителна таблица на епохите – Просвещение, Романтизъм, Реализъм, Модернизъм, Българско възраждане” – 9 „а“ клас, стая 301.

12 АПРИЛ (петък)
• От 8.00 часа Четене на творби от български автори – Възрожденските поети, 10 „б“ клас, стая 408.
• От 10.00 часа „Кой е героят на нашето време – Бай Ганьо или безкористният идеалист?”, 7 „б“ клас, стая 306.
• От 10.00 часа Четене на творби от български автори – Възрожденските поети, 10 „а“ клас – кабинет 406.
• От 11.40 часа Литературно четене на вълшебни приказки на други народи, 5 „а“ клас, стая 102.
• От 12.30 часа Литературно четене на вълшебни приказки на други народи, 5 „б“ клас, стая 103.

15 АПРИЛ (понеделник)
Презентация „Четете българската класика!”, 12 „а“ клас, главен вход на училището

• От 9.00 часа Четене на стихове от Ал. С. Пушкин в оригинал и в превод на български език, 9 „б“ клас, стая 404.
• От 10.50 часа Моята първа среща с библиотеката и Молбата на книгата – 1 „в“ клас, Библиотека при СУ „Димитър Благоев”.
• От 11.40 часа „Вече сме големи и можем да четем. Моята първа среща с библиотеката” – 1 „а“ клас, Училищна библиотека.
• От 13.15 часа „Четене на открито”, 12 „а“ клас – маратонско четене в Градската градина на град Свищов.

16 АПРИЛ (вторник)
• От 8.50 часа Драматизация на приказка „Щъркът иде”, 4 „б“ клас, кабинет 207.
• От 8.50 часа „Хайде да си почетем – големите на малките и малките на големите”, 12 „а“ и 1 „в“ клас, стая 208.

• От 13.40 часа „С приказка любима на полянката красива”, 3 „а“ клас, ЦДО – четене на открито.

17 АПРИЛ (сряда)
• От 9.00 часа „ Урок без учебник”, посветен на Алеко Константинов, 11 „б“ клас, къща музей „Алеко Константинов”.
• От 10.00 часа „За буквите и книгите” – презентация и беседа за традициите в оформлението на старобългарската и възрожденската книга, 8 „в“ клас,
• Библиотека при СУ „Димитър Благоев”.

18 АПРИЛ (четвъртък)
• От 12.30 часа Четем Ботеви стихотворения – 9 „а“ клас, стая 301.

19 АПРИЛ (петък)
• От 8.50 часа Четене на открито на творби за природата – 6 „а“ клас, в двора на училището.
• От 10.00 часа „Приказки в библиотеката“ – четене, разказване и прожекция на любими детски приказки с децата от ПГ в Училищната библиотека.
• От 12.30 часа Четене на открито на творби за природата – 6 „в“ клас, в двора на училището.

20 АПРИЛ (събота)
• От 10.00 часа Участие в Националното състезание по български език „ Пазим езика си”, 6 „а“, „б“, „в“ клас, СУ „Димитър Благоев”.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

error: Съдържанието е заключено!