В Овча могила гостите доминираха и закономерно биха

„Пробив“ – „Изгрев 93“ 1:6

В мач с много голови възможности гостите от Царевец стигнаха до убедителен успех. Ивайло Атанасов проби отбраната на домакините от Овча могила в 25-ата минута и центрира към Николай Михалев, който с глава откри резултата- 0:1. В самия край на първото полувреме центриране от корнер бе засечено с глава от Йоаким Ченков, който заби топката под гредата на бранената от домакините врата за 0:2. След час игра Николай Михалев вдигна на 0:3, като проби между двама бранители на „Пробив“, преди да елиминира и вратаря. Момчил Тодоров влезе отдясно в 72-рата минута и не остави шансове на вратаря на домакините, бележейки четвърти гол с отсечен удар. Петият бе дело на Пламен Мичев в 82-рата минута, а в 85-ата Йоаким Ченков се разписа за втори път в мача за 0:6. В заключителните секунди Димитър Цветков върна едно попадение с изстрел по диагонала. Коректният мач бе ръководен точно от младия свищовски рефер Николай Георгиев, а гостите отново разчитаха предимно на футболисти от Царевец.