10 четения

„Виолетовите“ заслужиха „среден“ в Бистрица

„Витоша“ – „Етър ВТ“ 3:0

Най-тежката си загуба от началото на първенството претърпя отборът на „Етър ВТ“. В понеделник „виолетовите“ паднаха с 3:0 от „Витоша“ в Бистрица, като разочароваха с представянето си. Поражението бе първо от този съперник. В предишните 4 срещи между двата отбора великотърновци бяха с 2 победи и 2 ремита на сметката си.

В понеделник главният мениджър на клуба започна без вратаря Христо Иванов, Венци Василев и Крум Стоянов, което явно са отрази на играта в защита, която бе несигурна. Халфовете и нападателите пък заиграха агресивно чак след инкасирания втори гол. В 10-ата минута Емил Гъргоров опита удар от дъгата, който не донесе нищо на домакините. В 25-ата обаче имено той откри резултата.

Нападателят се възползва от много сериозна грешка на страна на вратаря на гостите Анатоли Господинов, който подцени ситуацията при върната от Артюнин топка и я изрита в краката на пресиралия го Григор Долапчиев. Кълбото отиде в Гъргоров, който стреля в опразнената врата от двайсетина метра за 1:0.

В самия край на първото полувреме Григор Долапчиев проби по левия фланг, навлезе в наказателното поле и шутира към далечната греда, но топката излезе в аут. В 55-ата минута пред Петко Цанков се откри страхотна възможност да удвои преднината на „Витоша“, но футболистът я пропусна.

Не така стори обаче 180 секунди по-късно бившият халф на етърци Иван Вълчанов. Гъргоров продължи топката към полузащитника, който нямаше подкрепа в наказателното поле, но премина Артюнин и стреля край Пламен Гълъбов в близкия ъгъл. Топката се удари в гредата и влезе във вратата зад Господинов за 2:0. Чак сега гостите отговориха с две положения пред Велко Батрович и Никола Колев, които стреляха неточно в аут. Първият се пробва с глава, а вторият бе сам срещу вратаря на домакините. В 64-тата минута Иван Вълчанов намери топката от въздуха, като я прати под напречната греда, но Господинов протегна ръката си и изби в ъглов удар. В 75-ата минута Даниел Младенов бе близо да намали изоставането в резултата, останал очи в очи с Христиан Василев, но стражът протегна крак, а от последвалия рикошет в крака на Младенов топката излезе в аут. Първият точен удар отправи Никола Колев в 78-ата минута, а в края на добавеното време Стефан Христов, носил преди години виолетовия екип, със силен удар направи победата на домакините класическа.

„Етър ВТ“ Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Пламен Гълъбов, Артьом Артюнин, Александър Георгиев, Георги Сърмов, Аласана Мане, Никола Колев (83 Румен Руменов), Иван Стоянов (68 Милчо Ангелов), Велко Батрович, Флорент Боджадж (73 Даниел Младенов).