Голмайсторът на "студентите" се отпуши, тревненци го отнесоха | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Голмайсторът на „студентите“ се отпуши, тревненци го отнесоха

Публикувана на: 23.04.2019г. 291 прегледа

„Академик“ – ОФК „Трявна“ 5:0

Централният нападател на „Академик“ Сонер Хюсеин се отпуши във важното домакинство срещу ОФК „Трявна“ и се отчете с четири гола. Гостите си забиха автогол и си тръгнаха с петица от Свищов. Хюсеин откри резултата в 6-ата минута след пас от фланга. В 16-ата пак той порази целта, като влезе в наказателното поле на тревненци и стреля под ъгъл. До почивката свищовлии направиха още няколко пропуска, а началото на второто полувреме бе белязано от нови. В 63-тата минута обаче пробив на Хюсеин бе спрян с нарушение и реферът Георги Давидов посочи бялата точка. От нея голмайсторът на „студентите“ не сбърка за 3:0. Четвъртото попадение за „Академик“ бе автогол на тревненски играч, който в стремежа си да пресече центриране заби топката в собствената си врата в 67-ата минута. В самия край на срещата Сонер Хюсеин получи добър пас и оформи крайното 5:0.

„След пет загуби успях да вдигна отбора и да мотивирам футболистите. Наясно бяхме, че сами се вкарахме в лошата серия и трябваше да излезем от нея. Доволен съм момчетата се раздадоха в пълна степен“, коментира старши треньорът Стефан Трайков.