Три попадения и два червени картона в павликенското дерби | Вестник Борба - областен всекидневник, Велико Търново

Три попадения и два червени картона в павликенското дерби

Публикувана на: 23.04.2019г. 355 прегледа

„Спортист“ (Върбовка) – „Светкавица“ 2:1

Още в 5-ата минута разиграване между Симеон Ангелов и Любен Любенов завърши с удар на последния в горния ъгъл на вратата бранена от гостите за 1:0. Малко по-късно Енчо Силистралиев от „Светкавица“ преодоля съперниците си и стреля от дъгата, но топката срещна последователно двете странични греди и не пожела да влезе в мрежата на домакините. В 35-ата минута и двата отбора останаха в намален състав. Искрен Иванов бе фаулиран грубо от Галин Керчев, който веднага получи директен червен картон от рефера Николай Георгиев. Независимо от това състезателят на „Спортист“ се нахвърли на съперника си с блъскане и псувни, което му донесе и на него червен картон.

Гредата отново помогна на тима от Върбовка в 62-рата минута, когато я нацели Пламен Недялков. Шестнайсет по- късно грешка на защитник и вратаря на гостите позволи на Любен Любенов да вкара за втори път в мача за 2:0. Силиате на „Светкавица“ стигнаха до края само за почетен гол. Отбеляза го Енчо Силистралиев с хубав удар от двайсетина метра.