29 четения

В Свищов се разписаха само играчи на домакините

„Лато“ (Алеково) – „Лозен 2006“ 4:1

При превес на опитния тим на „Лато“ премина срещата в Свищов. Гостите от Сухиндол бяха принудени да се бранят почти през цялото време и въпреки добрите намеси на вратаря Аспарух Ангелов и на опитните хора пред него Свилен Василев, Кирил Борисов, Стефан Николов и Орлин Кертов трябваше да преглътнат загуба. От състава им с интересни хрумвания в атака се отличи младият халф Димитър Динев. Отборът от Алеково игра с лекота в атака, а любопитното е, че и петте попадения в мача бяха дело на негови играчи. Габриел Томов разпечати вратата зад Ангелов в 26-ата минута с хубав удар от въздуха, като преди това спря топката на гърди. След 180 секунди голмайсторът на групата Иван Лесев постави начало на хеттрика си, засичайки центриране с глава. Малко по-късно той разтресе напречната греда на вратата, бранена от сухиндолци, със страхотен шут от движение. Ангелов пък парира изстрел на останалия сам срещу него Мартин Иванов. След почивката гостите имаха свой шанс чрез Кристиян Радойчев, който оставен непокрит би над вратата. Пред тяхната врата пък Кирил Борисов предотврати трети гол, чистейки с глава пред голлинията. В 65-ата минута Лесев отблизо завърши с гол пробив на Томов за 3:0, а в 70-ата бе изведен сам и не сбърка за 4:0. Крайното 4:1 фиксира Светослав Бърканичков, отбелязвайки си автогол в 78-ата минута.