5 четения

„Виолетовите“ спечелиха първата битка, Дани Младенов вкара гол и предизвика дузпа

„Локомотив“ – „Етър ВТ“ 0:2

Важна победа в първия полуфинал за седмото място в Първа лига записа отборът на „Етър ВТ“ при гостуването на „Локомотив“ на „Лаута“. Преди почивката „виолетовите“ тотално надиграха „черно-белите“, които нямаха точен удар във вратата на Христо Иванов.

Още в 6-ата минута гостите можеха да поведат в резултата, но гредата помогна на домакините. Даниел Младенов стреля от въздуха след рикошет в Димитър Везалов, но топката се отби в напречната греда и Мартин Луков успя да я улови. Подаването към крилото бе на много активния по фланга Крум Стоянов. Домакините отговориха със слаб удар на Милош Петрович, който излезе в аут.

В 24-тата минута Даниел Младенов изведе етърци напред в резултата с единайсетото си попадение през сезона. Голмайсторът на „виолетовите“ се възползва от много добро центриране на Крум Стоянов по земя и засече топката, оставен непокрит на втора греда.

След девет минути Мартин Луков предотврати сигурен гол във вратата си след опасен удар с глава на Пламен Гълъбов. Защитникът успя да надскочи Димитър Везалов, след като Даниел Младенов му вдигна топката.

120 секунди по-късно „Локомотив“ остана с човек по-малко след червен картон на Мартин Луков. Вратарят на пловдивчани събори останалия сам срещу него Даниел Младенов, който вече го бе прехвърлил. Домакините имаха претенции за засада при извеждането на крилото, каквато не бе маркирана. Мястото на Луков под рамката бе заето от Илко Пиргов, заменил Умарбаев. Георги Сърмов бе точен от бялата точка и гостите дръпнаха с 0:2. В 44-тата минута Крум Стоянов вкара трети гол, но след положение на засада, която бе маркирана.

След почивката темпото поспадна, като „виолетовите“ се стремяха да задържат топката под свой контрол и организираха постепенни атаки. Домакините също гледаха да не рискуват, за да не получат трети гол, който напълно да обезмисли реванша на „Ивайло“ в петък. Така играта бе предимно в централната част на терена, като отново Крум Стоянов създаваше проблеми на пловдивчани по фланга. Георги Сърмов пък опитваше да обстрелва Илко Пиргов от дистанция.

Три минути преди да изтече редовното време Христо Иванов спаси изстрел на останалия очи в очи с него в положение на засада Ален Ожболт. Веднага след това вратарят се намеси ефикасно и при шут на Карагерен, срещайки го на ъгъла на наказателното поле. Реваншът между двата отбора е на 10 май от 17:15ч. на стадион „Ивайло“ във Велико Търново.

„Етър ВТ“: Христо Иванов, Здравко Илиев, Венцислав Василев, Пламен Гълъбов, Крум Стоянов, Георги Сърмов, Румен Руменов (76 Яни Пехливанов), Никола Колев (63 Аласана Мане), Даниел Младенов, Велко Батрович, Флорент Боджадж (81 Милчо Ангелов).

Краси Балъков: „Във В. Търново очакваме здрава битка, независимо с какъв състав са, ще играем за победа“

„За първи път побеждаваме „Локомотив“ в Пловдив. Отборът бе мотивиран и концентриран от самото начало. За засадата преди дузпата – грешки стават и срещу нас са ставали. През 90-те минути бяхме по-добрият отбор и заслужено победихме. През второто полувреме се поразвали мачът, имаше много емоции, които се постарахме да стопираме. Съжалявам, че не бяхме 11 срещу 11, защото пак щяхме да победим. Във В. Търново очакваме здрава битка, независимо с какъв състав са, ще играем за победа.

На 15 май имаме разговор с Община В. Търново и ръководителите на клуба и тогава ще говоря за бъдещето.

Моето бъдеще е без значение, един клуб не може да зависи от един човек. Спортно-технически направихме крачка напред. Сега трябва да направим крачка като клуб – изграждане на база. Ние единствени нямаме база, пътуваме до Дряново и Елена. БФС трябва да каже какъв да бъде националният селекционер. Ясно е, че ще има нов треньор. С Хубчев сме работили още в „Черноморец” в Бургас, познаваме се много добре. Вече казах, че по темата няма какво да кажа, сега съм изцяло концентриран върху реванша с „Локо” (Пловдив). Когато му дойде времето, ще ви отговоря на този въпрос, ако има на какво да отговарям.”

Играчът на мача

Даниел Младенов: „Нашата цел е да стигнем до баража за седмото място, дано да играем в Лига Европа“

„Създадохме повече голови възможности. Отборът на „Локомотив“ почна да ни пресира по-дълбоко в началото на мача, но се противопоставихме успешно и закономерно стигнахме да отбелязване на гол. Стана здрав мач, така бе и за купата във В. Търново, когато ми счупиха носа. Днес взехме първото полувреме, дано успеем да ги отстраним и да продължим напред. Не съм търсил реванш за контузията в срещата за купата, във всеки мач излизам да помагам на отбора. Нашата цел е да стигнем до баража за седмото място. Може би имаше отпускане в нашия състав през второто полувреме, може би и домакините бяха по-затворени и затова не отбелязахме трети гол. Надявам се и този резултат да ни стигне за реванша. Не смятам, че в стила ни е да се браним. Можем да играем футбол и дано да вкараме гол и да победим, а не да търсим равен резултат. Ако се класираме за евротурнирите, ще бъда щастлив, че съм помогнал на отбора с голове и асистенции. За мен ще е удоволствие да се класираме за Лига Европа. Повечето футболисти в отбора сме играли в Европа, дано пак да играем.“