15 четения

„Виолетовите“ удариха за втори път пловдивските „железничари“, Крум Стоянов заби победното попадение

„Етър ВТ“ – „Локомотив“ 1:0

Отборът на „Етър ВТ“ спечели и втория полуфинал за седмото място в Първа лига срещу „Локомотив“ и ще играе два решителни мача със „Славия“, които могат да му отворят пътя към баража за Лига Европа. В първата среща, като гости „виолетовите“ се наложиха с 2:0 над пловдивчани, а в петък ги пречупиха на стадион „Ивайло“ с 1:0, показвайки за пореден път, че през този сезон са по-качественият тим. В 14-ата минута опасен удар на Георги Сърмов премина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Илко Пиргов. Малко по-късно гостите отвърнаха с шут на Умарбаев, който също излезе в аут. Първият точен удар към една от двете врати дойде в 24-тата минута. Отправи го Момчил Цветанов, но топката бе уловена от Христо Иванов. До края на първата част Сърмов и Крум Стоянов обстреляха вратата на съперника, но без успех. В самото начало на второто полувреме „Локомотив“ можеше да поведе в резултата, без да се налага да организира атака. Топката бе върната към Христо Иванов, но мина под крака на стража. Иванов все пак успя да настигне кълбото и да го спре на самата голлиния. Оттук насетне домакините натиснаха и закономерно стигнаха до попадение. В 52-рата минута Венцислав Василев стреля от дистанция, а в 63-тата минута резултатът бе открит. Грешка на Лукас Масоеро в опита му да изчисти топката позволи на Крум Стоянов да излъже Асен Георгиев и с много точен удар вкара топката във вратата на Илко Пиргов. В 70-ата минута стражът на „смърфовете“ направи феноменално спасяване при удар на Румен Руменов. От малък ъгъл Анте Аралица не успя да отбележи в 83-тата минута. Нападателят бе намерен зад гърба на защитата на „Етър ВТ“, но топката му избяга встрани и хърватинът нацели мрежата, но от външната страна. Така „виолетовите“ се поздравиха с успеха и в директния сблъсък за седмото място чакат „Славия“, победила с 1:0 след продължения „Ботев“ (Враца) в реванша.

„Етър ВТ“: Иванов, Василев, Артюнин, Стоянов, Гълъбов, Сърмов (46 Пехливанов), Колев, Руменов, Батрович (77 Ангелов), Младенов (71 Ив. Стоянов), Боджадж.